Zatiaľ, čo rok 2021 sa niesol v spojení praktickosti a dizajnu, v roku 2022 nás čaká domov plný inšpirácie.

1. Biofilný dizajn

Photo by @kuruvitagearchitects

Ide o koncept, ktorý sa zameriava na opätovné získanie nášho spojenia s prírodným svetom. Dôraz sa bude klásť na vytváranie upokojujúceho prostredia s prírodným osvetlením, dobrým vetraním, rastlinami a vizuálnym spojením s prírodou.

2. Udržateľnosť

Photo by @donnagottdesign_contract_trade

Tá patrila k hlavným témam aj v minulom roku, no teraz sa stáva nutnosťou. Dôraz budeme klásť na využitie čo najlepších materiálov pre naše zdravie a ekológiu, ktoré je možné používať dlhodobo.

3. Priestor záujmov

blank
Photo by @content_london

Priestor vplýva na našu duševnú pohodu a emócie, preto by mal odrážať naše osobnostné a osobné väzby. Záujmy, záľuby a pôžitky majiteľa budú viac prepletené s priestorom.

4. Inšpirácia 70. rokov

blank
Photo by @louisa_eva

Návrat farieb a dekorov sedemdesiatych rokov! V priestoroch sa bude využívať viac terakotových, šalviových, horčicových farieb, štruktúrovaných látok a teakového dreva s medovou až čokoládovo hnedou farbou.

5. Návrat k tradičnému dizajnu

blank
Photo by @passerinehome

Anglické pohovky, ušiaky (wingbacky), jednoduché jedálenské stoly založené na antickom štýle a kúsky s detailmi a trochou histórie. Do interiérov sa vrátia prírodné, organické materiály príjemnejšie na dotyk, ako mramor, masívne drevo, plátno, mohér.

6. Multifunkčné priestory

blank
Photo by @thedriftdwelling

Začíname chápať, že k životu toho skutočne mať doma veľa nepotrebujeme. Táto vynaliezavosť sa premietne aj vo vytváraní multifunkčných priestorov, napríklad premeníme časti obývačky na svoju kanceláriu, alebo spojíme miesto na cvičenie so spálňou.

7. Nepravidelnosť a krivky

blank
Photo by @em.gurner

Od zakrivených rohov v stenách a skriniach až po zakrivené operadlá pohoviek, jedálenských stoličiek a oblúkových skriniek, hranaté línie nábytku budú zjemňovať naše interiéry.

8. Dlhodobé riešenia

blank
Photo by @consciouscribs

Trendom pre rok 2022 je návrat k dlhodobým, trvalým riešeniam. Konzumné správanie – kúpiť, vyhodiť a kúpiť nové – nám neprospieva. Ľudia budú vyhľadávať kvalitné riešenia, vstavaný nábytok, dekorácie z materiálov na viac, ako jednu sezónu.

9. Vonkajšie obytné priestory

blank
Photo by @homespaceinsider

Čoraz viac ľudí bude skrášľovať aj svoje vonkajšie priestory, či už sú to terasy, záhrady domov, alebo loggie, balkóny, alebo len posedenie pri otvorenom okne v byte. Znamená to štýlový vonkajší nábytok!

10. Farba roka 2022

blank

Spoločnosť Pantone nedávno vyhlásila „Very Peri“ za svoju farbu roka 2022. Výrazná modrá s fialovo-červeným podtónom sa objaví všade, od nábytku až po dekorácie. Prejavuje radosť, štedrosť, podporuje dynamiku, kreativitu a nápaditosť.

Prajeme Vám krásne zariaďovanie! Ak s ním budete chcieť poradiť, neváhajte a obráťte sa na našich odborníkov.

Inšpirované článkom od goodhousekeeping.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *