Provensálsky štýl ponúka mnoho možností, ako vytvoriť kuchyňu s príjemnou atmosférou a rustikálnym šarmom. Aj keď existujú základné elementy kuchyne v provensálskom štýle, finálna podoba takejto kuchyne závisí od vašich osobných preferencií a štýlu. Práve preto sme pre vás pripravili 5 rôznych prevedení tohto populárneho kuchynského dizajnu. Nech už si však vyberiete akýkoľvek spôsob, váš domov bude žiť provensálskou eleganciou. Pozrime sa teda spolu na päť spôsobov, ako môže vyzerať kuchyňa v provensálskom štýle.

1. Jednoduchá provensálska kuchyňa

Biela farba je tou najtypickejšou voľbou pre provensálske kuchyne. Spolu s vyrezávanými dvierkami s kovovými madlami vám vytvoria základ. Potom už stačí len dodať zopár dvierok so sklom v typickom francúzskom štýle a kuchynskú zástenu z kachličiek a máte hotovo. Pri tomto dizajne v 21. storočí totiž vôbec nemusí ísť o výraznú prepychovosť alebo extrémne drahé materiály. Pri kuchyni je predsa veľmi dôležitá aj praktickosť.

2. Moderná provensálska kuchyňa

Tento variant kombinuje provensálsky šarm s prvkami moderného dizajnu. Biela alebo iná svetlá farba je veľmi obľúbená v oboch prípadoch, takže s ňou určite nestúpite vedľa. Určite siahnite po zaujímavých prevedeniach kuchynských dvierok na závesných skrinkách, podobne ako na obrázku. Zvýšenú pozornosť venujte aj farbe zásteny, vďaka ktorej môžete svetlej kuchyni dodať väčšiu hĺbku. Celý vzhľad dotiahnete k dokonalosti pomocou doplnkov a voilá, vaša provensálska kuchyňa je na svete.

3. Luxusná provensálska kuchyňa

blank

Ak túžite po výraznejšej provensálskej kuchyni, zamerajte sa na prvky, ktoré jej dodajú luxusný nádych. Napríklad pri kuchynskej pracovnej doske zvážte možnosť pravého či imitovaného mramoru v tmavom odtieni. Rozhodne v kuchyni použite zlatú farbu na detaily či ako súčasť sklených dvierok. Provensálske vyrezávané dvierka môžete nechať ešte viac vyniknúť aj vďaka zaujímavému zdobeniu.

4. Vintage provensálska kuchyňa

blank

Tento variant je pre milovníkov originálneho vzhľadu provensálskych kuchýň a ich jedinečnej atmosféry. Ak patríte k nim, rozhodne budete hľadať kuchynské dvierka a skrinky, ktorých provensálske prvky nie sú zjemnené moderným štýlom. Zároveň zlatú farbu neobmedzte len na madlá či doplnky – v kuchyni by mala základnú bielu výrazne dopĺňať. Nezabudnite ani na lesklú kuchynskú zástenu a spotrebiče, ktoré budú so zvyškom kuchyne dokonale ladiť.

5. Farebná provensálska kuchyňa

blank

Ak sa vám páči provensálsky štýl, no zároveň máte radi farby, máme inšpiráciu aj pre vás. Držte sa pri základných prvkoch výrazných skriniek s vyrezávaním a sklom v rôznych prevedeniach, doplnené o výrazné madlá. Kuchyňu však pokojne oblečte do pastelu či tmavších odtieňov farieb. V prípade našej ukážky je provensálsky šarm v kuchyni vidieť aj vďaka krásnym spotrebičom v dobovom štýle, ktoré sú aj dnes populárne a tak ich nebudete mať problém zaobstarať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *