Biele a šedé kuchyne postupne prestávajú byť trendy. V móde sú naopak farby – žiarivé, tlmené, pastelové, sýte. Chcete aj vy vniesť do vašej budúcej kuchyne trochu farby? Prinášame vám inšpiráciu, ako mať farebnú, no stále vkusnú kuchyňu, ktorá vás neomrzí.

Žiarivá a praktická kuchyňa

Prečo zvoliť neutrálnu farbu do miestnosti, kde celá rodina trávi veľmi veľa času? Farebné kuchynské skrinky dokážu vniesť život aj cez váš nábytok, najmä ak majú lesklý finiš. Pomôžu tak nedostatku prírodného svetla v miestnosti a ľahko sa udržujú.

Elegantná kuchyňa

Ak to, čo hľadáte je skôr elegancia, ani tak sa farby nemusíte báť. Siahnite po kuchynských skrinkách v tlmených farbách, akou sú púdrové odtiene. Skombinujte farebný nábytok s drevom, sklom či neutrálnymi farbami a určite nešliapnete vedľa.

Moderná kuchyňa

blank

Moderné kuchyne už dávno nemusia byť monochromatické v neutrálnych farbách, ako šedá, biela či čierna. Výrazné farby sú predsa tento rok jedným z najväčších trendov v interiérovom dizajne. Zapojte aj ostatné trendy, ako udržateľné materiály, sklo a čisté línie pre štýlovú kuchyňu vo farebnom prevedení.

Retro kuchyňa v modernom šate

blank

Obyčajnosť vás nudí a chcete niečo iné, no zároveň nadčasové? Retro štýl nemusí byť gýč, keď sa to nepreženie. Výrazná, neopozeraná farba je jedným z prvých krokov. Odporúčame sýtu a veselú farbu, ktorá je v matnom prevedení, čím sa vyhnete nevkusnosti. 

Štýlová mestská kuchyňa

blank

Pre fanúšikov mestského štýlu a tmavých, tlmených odtieňov je tu tiež možnosť ako zakomponovať iné farby vo forme akcentov. Namiesto farebných skriniek preto radšej siahnite po farebnom ostrovčeku, doplnkoch či náteru na jednej z kuchynských stien. Vyhnite sa pastelovým a jasným farbám a skúste nejakú zo základných farieb alebo tmavšie odtiene fialovej, oranžovej alebo tyrkysovej.

Módna a veselá kuchyňa

blank

Ak naopak preferujete vidiecky štýl typický využitím dreva, no zároveň túžite po sviežej farbe, máme pre vás tip. Skúste kuchyňu v módnej verzii zámoria 60. rokov v kombinácii s bielymi kachličkami a spotrebičmi v odtieňoch bielej či nejakej z pastelových farieb. Budete mať veselú, štýlovú a zároveň domácku kuchyňu, v ktorej budete s radosťou variť a piecť domáce delikatesy. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *