Prerábanie detskej izby na priestor vhodný pre tínedžera môže byť výzvou, ale aj skvelou príležitosťou, ako vytvoriť miesto, kde sa váš tínedžer bude cítiť pohodlne, šťastne a motivovane. Tu je sedem tipov, ktoré vám pomôžu premeniť detskú izbu na štýlovú a funkčnú izbu pre dospievajúceho.

1. Konzultujte s tínedžerom

Prvým krokom by malo byť zapojenie vášho tínedžera do procesu prerábania. Zistite jeho preferencie, obľúbené farby, štýly a záujmy. Ak bude mať pocit, že sa podieľa na rozhodnutiach, bude sa v novej izbe cítiť oveľa lepšie.

2. Zvoľte neutrálnu farbu

Aj keď je názor tínedžera veľmi dôležitý, snažte sa trocha stlmiť extravagantné nápady a vysvetliť, prečo neutrálnejšie voľby môžu byť lepšie do budúcnosti. Aj keď teraz môžu premýšľať nad tmavými farbami alebo výraznými tapetami, neutrálne farby ako sivá, béžová alebo biela vytvoria moderný základ, ku ktorému môžete pridať akcenty v obľúbených farbách.

3. Investujte do kvalitného nábytku

Tínedžeri potrebujú nábytok, ktorý je funkčný a odolný. Investujte do kvalitnej postele, písacieho stola a úložných priestorov. Zvážte multifunkčný nábytok, napríklad posteľ s úložným priestorom alebo vstavanú skriňu.

4. Zabezpečte dostatok úložného priestoru

Vstavaná skriňa je skvelý nápad, pretože tínedžeri majú často veľa vecí, od oblečenia cez knihy až po športové potreby. Vytvorte dostatok úložného priestoru, aby všetko malo svoje miesto. Vstavaná skriňa s policami, zásuvkami, košíkmi a inými doplnkami pomôže udržať ich izbu viac organizovanú.

5. Vytvorte študijný kútik

Štúdium je dôležitou súčasťou života tínedžera, preto by mal mať pohodlný a dobre osvetlený pracovný kútik. Stôl, pohodlná stolička a dostatok úložného priestoru na školské potreby sú nevyhnutné. Dôležitá je aj správna ergonómia, aby sa predišlo zdravotným problémom.

6. Pridajte osobné prvky

Izba tínedžera by mala odrážať jeho osobnosť a záujmy. Povzbuďte ho, aby si vybral dekorácie, plagáty, fotografie a iné osobné predmety, ktoré mu prinesú radosť. Môžete tiež zvážiť kreatívne riešenia, ako sú nástenky alebo poličky na vystavenie obľúbených vecí.

blank

7. Myslite na flexibilitu

Tínedžeri rýchlo menia svoje záujmy a potreby, preto je dôležité, aby izba bola čo najflexibilnejšia. Zvoľte nábytok a dekorácie, ktoré sa dajú ľahko upraviť alebo vymeniť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *