Moderné spálne ponúkajú širokú škálu dizajnových možností, ktoré zahrňujú rôzne štýly a riešenia pre úložný priestor. Tu je 5 inšpirácií na dizajn modernej spálne, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť si ideálne prostredie pre váš odpočinok.

1. Škandinávska spálňa

Pre dosiahnutie škandinávskeho dizajnu v spálni použite jemné, neutrálne farby s občasnými farebnými akcentami. Rovnako dôležité sú prírodné materiály, ako je drevo, ratan či klasické textílie. Rozhodne tiež využite vstavaný nábytok, vďaka ktorému dosiahnete uhľadený a minimalistický štýl.

2. Štýlová spálňa so vstupným šatníkom s crittall dverami

Ak vašim snom elegantná spálňa nesústreďte sa na malé detaily ako sú doplnky či osvetlenie. Zvážte skôr vstupný šatník v modernom štýle s crittall dverami. Okrem elegantného vzhľadu vám takýto šatník poskytne aj praktické riešenie úložného priestoru. Verte, že sa vám v takom šatníku bude váš ranný outfit omnoho ľahšie vyberať, keďže v šatníku má všetko svoje miesto.

3. Minimalistická spálňa

blank

Minimalizmus je dlhodobým trendom – ako si však vytvoriť minimalistickú spálňu, ktorá vás neomrzí? Vyberte si 2-3 farby, ktoré máte naozaj radi a ktoré sa pekne dopĺňajú. Neutrálnejšie farby použite najviac, tie výrazné pomenej. Ďalej si zvoľte riešenie úložného priestoru, ktorý elegantne ukryje všetko oblečenie, doplnky a ďalšie veci mimo vašich očí. Potom už len pridajte zopár jednoduchých doplnkoch a máte hotovo.

4. Spálňa so vstavaným nábytkom (na mieru)

blank

Ideálnym výsledkom praktického a moderného riešenia je vstavaný nábytok na mieru. Ide aktuálne o jednu z popredných volieb v dizajne interiéru. Vďaka vstavanému nábytku využijete úložný priestor naplno a naviac vám riešenie na mieru umožní celú spálňu dokonale zladiť.

5. Miesto na relax

blank

Spálňa nemusí byť len miestnosť s posteľou a skriňou na oblečenie. Môžete si z nej vytvoriť miesto na skutočný relax, najmä ak bývate v byte a nie vždy si viete nájsť miesto skutočne “pre seba”. Úložný priestor skúste nájsť napríklad pod posteľou či so vstavanými skriňami a voľné miesto využite pre knižnicu alebo posed pod oknom. Nezabudnite ani na farbu stien – neuspokojte sa s obyčajnou bielou, ale siahnite po jemnej, ukľudňujúcej bielej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *