Drevo prináša do spální nezameniteľný pocit pokoja a útulnosti. Ide o tradičný materiál, ktorý zostal populárnym nielen pre svoju praktickosť, ale aj krásny a jedinečný vzhľad. Aktuálne je veľmi obľúbenou voľbou pre nábytok do spálne a práve preto sa dnes pozrieme na 5 rôznych štýlov spální s využitím drevodekoru.

Spálňa z drevodekoru v elegantnom štýle

Zatiaľ čo môže byť lákavé myslieť na drevo len ako na rustikálny prvok, drevodekor môže byť úžasne elegantný. V elegantnej spálni z drevodekoru môžete využiť jemné odtiene dreva, ako je dub alebo orech, a kombinovať ich s ďalšimi kvalitnými materiálmi. Pohodlná posteľ s čistými líniami a jemné dekoratívne prvky z drevodekoru pomôžu vytvoriť priestor, ktorý je skutočne vkusný.

Spálňa z drevodekoru v minimalistickom štýle

Pre tých, ktorí uprednostňujú jednoduchosť a čisté línie, je minimalistický štýl spálne z drevodekoru ideálnou voľbou. Použitie jednoduchých a funkčných kúskov nábytku, ako sú jednoduché postele bez zbytočných ozdôb a úložné priestory s elegantnými rovnými líniemi, pomáha vytvoriť priestor, ktorý je organizovaný a uvoľnený. Drevo môže byť použité na zvýraznenie jednoduchých tvarov a pridáva do jednoduchého priestoru útulný dotyk.

Spálňa z drevodekoru v bohémskom štýle

blank

Bohémsky štýl je o kombinácii rôznych textúr, farieb a vzorov, a spálňa z drevodekoru v tomto štýle nie je výnimkou. Kombinujte rôzne druhy dreva, ako sú borovica, bambus alebo mahagón s textíliami v žiarivých farbách a so zaujímavými textúrami. Pridajte do priestoru vhodné doplnky, ako sú koberce s výraznými vzormi a veľa rastlín, aby ste vytvorili pestrú atmosféru s nádychom prírody.

Spálňa z drevodekoru v škandinávskom štýle

blank

Škandinávsky štýl je známy svojou jednoduchosťou, funkčnosťou a prírodným svetlom a drevodekor je v tomto štýle veľmi dôležitý. Využite svetlé drevené podlahy a biele odtiene farieb pre steny, aby ste vytvorili sviežu atmosféru. Zvoľte nábytok s minimalistickými tvarmi a jednoduchými detailmi, ktorý bude poskytovať dostatok úložného priestoru. Prírodné textílie, doplnky a rastliny vnesú do priestoru teplo a útulnosť domova.

Spálňa z drevodekoru v modernom štýle

blank

Moderný štýl spálne z drevodekoru spočíva v kombinácii kvalitných materiálov s nápaditým dizajnom. Využite tmavé drevo, ako je napríklad čerešňa alebo eben, a kombinujte ho s kovovými detailmi a lesklými povrchmi. Zvoľte jednoduché, ale efektné osvetlenie a doplnky s geometrickými vzormi a modernými farbami, ktoré doplnia sofistikovaný vzhľad priestoru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *