Detská izba je miestom, kde sa vaše dieťa učí, hrá, sníva a oddychuje. Preto je dôležité, aby tento priestor bol nielen krásny a útulný, ale aj praktický. Tu je 5 tipov, ako dosiahnuť dokonalý balans medzi estetikou a funkčnosťou.

1. Multifunkčný nábytok

Voľte nábytok, ktorý ponúka viacero funkcií v jednom. Napríklad posteľ s úložným priestorom alebo stolík v kombinácii s poschodovou posteľou. Nielenže vám ušetrí miesto a peniaze, ale bude stále praktický aj s rastúcim vekom vášho dieťaťa.

2. Neutrálna farba s farebnými akcentami

Aj keď majú deti radi žiarivé farby, je lepšie ako hlavnú farbu stien zvoliť neutrálnejší, jemný odtieň. Izbu potom rozžiarite napríklad pomocou farebného nábytku alebo dekorácií. Vďaka tomu nebudete musieť každých pár rokov nanovo maľovať podľa meniaceho sa vkusu dieťaťa. Izba bude taktiež v dieťati vzbudzovať pokoj a relax.

3. Pozor na úložný priestor

blank

Ak existuje miestnosť, kde naozaj netreba podceňovať dostatok úložného miesta, je to detská izba. Všetci rodičia vedia, ako rýchlo sa detské veci hromadia. Preto si zvoľte múdre riešenie v podobe vstavanej skrine. Skúste napríklad kombinovaný variant so skrinkami, otvorenými policami a zásuvkami. Ľahko tak oddelíte rôzne kategórie oblečenia či iných detských vecičiek. 

4. Vytvorte mini zóny

blank

Rozdeľte izbu na rôzne zóny podľa funkcií – je to jednoduchšie, ako sa zdá. Tými základnými sú samozrejme priestor na spánok, miesto na učenie, ale skvelým nápadom je napríklad aj čitateľský kútik alebo iná kľudová zóna, kam sa môže dieťa v izbe “sašiť”. To pomôže dieťaťu so sústredením sa na konkrétnu aktivitu. Jednotlivé zóny nemusíte fyzicky oddeľovať, stačí mať pri ukladaní nábytku v hlave jasný úmysel a neukladať nábytok len podľa estetiky.

5. Viac priestoru na pohyb a hru

blank

Nezabudnite ponechať dosť voľného miesta na samotnej podlahe izby vášho dieťaťa. Skúste popremýšľať, ako viac využiť steny alebo či sa nejaký nábytok nedá zakomponovať vertikálne – napríklad závesný rozdeľovač na hračky namiesto odkladacej skrinky alebo komody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *